Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015/2016


Stockholm Cup Final, klubbtävling Stora Mossen

Namn Klass Placering
Nikol I U15B2 10 (22,18) av 18
Louise W U15B2 13 (21,06) av 18
Disha B Jun B2 3 (25,46) av 16

 

Stockholm Cup Final, stjärntävling Stora Mossen

Namn Klass Placering
Lisa R Min C1 4 av 15
Emma N Min C3 delad 8 av 15
Tuva G Min C5 delad 8 av 14
Felicia E U13C2 7 av 16
Felicia N Jun C delad 3 av 5

 

Ältastjärnan, stjärntävling Älta

Namn Klass Placering
Isabella K Min C2 5 av 16
Filippa L Min C2 delad 9 av 16
Tuva G Min C4 delad 8 av 15
Lisa R Min C5 2 av 16
Emma N Min C5 delad 9 av 16
Felicia E U13C3 4 av 13
Linnea E U13C4 delad 7 av 13
Carolina S  U15C1 delad 9 av 16
Josefin H U15C2 5 av av 16

 

St Helena Trophy, A-tävling Skövde

Namn Klass Placering
Matilda N 15 A 10 (54,20) av 16
Sofia A Jun A 6 (73,05) av 24

 

Saltsjöbadsskäret, klubbtävling Saltsjöbaden

Namn Klass Placering
Sofia P Min B 20 (18,78) av 28
Sandra M 15 B2 8 (21,14) av 19
Louise W 15 B2 12 (20,09) av 19

 

Österskäret/DM, A-tävling Österåker

Namn Klass Placering
Matilda N  15 A 16 (54,36) av 22
Sofia A  Jun A 10 (72,90) av 19
Frida M Jun A 19 (51,19) av 19

 

Västeråskampen, Klubbtävling Västerås

Namn Klass Placering
Ida L Min B 8 (17,55) av 15
Emma M 13 B 19 (14,61) av 20
Nikol I 15 B2 10 (20,38) av 18
Sandra M 15 B2 12 (19,60) av 18
Frida S 15 B2 13 (18,01) av 18
Matilda N 15 A (Kort) 6 (20,49) av 8
Frida M Jun A (Fri) 6 (31,88) av 6

 

Torvallatrofén, stjärntävling Haninge

Namn Klass Placering
Tuva G Min C:1 delad 6 av 10
Lisa R Min C:2 delad 7 av 12
Emma N Min C:2 delad 7 av 12
Isabella K Min C:4 6 av 12
Felicia E U13C:1 2 av 14
Emilia L U13C:1 delad 8 av 14
Linnéa E U13C:2 delad 8 av 14
Josefin H U15C delad 7 av 13
Carolina S U15C delad 7 av 13

 

Istappen, klubbtävling Uppsala

Namn Klass Placering
Louise W U15B2 Y 7 (20,36) av 16
Tora T U15B2 Y 11 (15,89) av 16
Sandra M U15B2 Y 13 (15,18) av 16
Frida S U15B2 Y 15 (12,26) av 16
Jessy A Jun B2 5 (19,69) av 10

 

Drevvikenstjärnan, stjärntävling Segeltorp

Namn Klass Placering
Lisa R Min C 6 av 15
Tuva G Min C delad 8 av 15
Rebecca M Min C delad 8 av 15
Filippa L Min C delad 8 av 15
Felicia E U13C delad 5 av 9
Michaela B U13C delad 5 av 9
Josefin H U13C delad 5 av 9
Linnea E U13C delad 5 av 9

 

LKF Trofén, klubbtävling Linköping

Namn Klass Placering
Matilda N U15A 10 (49,63) av 10
Sofia A Jun A 8 (73,75) av 14

 

Boocupen, klubbtävling Nacka

Namn Klass Placering
Ida L Min B gr.1 16 (17,35) av 19
Sofia P Min B gr.2 4 (20,85) av 17
Louise W U15B2 gr.1 2 (22,87) av 15
Frida S U15B2 gr.2 11 (16,95) av 16
Sandra M U15B2 gr.2 12 (16,54) av 16
Tora T U15B2 gr.2 13 (16,01) av 16
Lina E U15B2 gr.2 16 (15,12) av 16
Disha B Jun B2 5 (24,57) av 13
Jessy A Jun B2 12 (17,47) av 13

 

Sveaskäret, stjärntävling Huddinge

Namn Klass Placering
Isabella K Min C gr.1 4 av 12
Lisa R Min C gr.1 5 av 12
Emma N Min C gr.2 6 av 12
Felicia E U13C gr.1 4 av 10
Frida S U15B2 2 av 2
Carolina S U15C 3 av 7
Josefin H U15C delad 4 av 7
Felicia N Jun C 2 av 2

 

DM Svealand, A-tävling Örebro

Namn Klass Placering
Matilda N U15A 17 (48,94) av 18
Sofia A Jun A 12 (76,06) av 24

 

Isidor 2016, klubbtävling Sollentuna

Namn Klass Placering
Sofia P Min B blå 7 (18,30) av 17
Ida L Min B röd 7 (17,73) av 14
Emma M U13B blå 13 (17,00) av 20
Sandra M U15B2 9 (20,48) av 21
Lina E U15B2 19 (14,99) av 21
Disha B Jun B2 3 (23,30) av 11

 

SASK Trofén 2015, stjärntävling Husby

Namn Klass Placering
Lisa R Min C2 delad 7 av 13
Emma N Min C3 delad 7 av 13
Tuva G Min C4 delad 7 av 13
Filippa L Min C4 delad 7 av 13
Felicia E U13C1 1 av 12
Carolina S U15C2 delad 5 av 8
Felicia N Jun C 2 av 2

 

EIF Piruetten 2015, klubbtävling Enebyberg

Namn Klass Placering
Sofia P Min B gr.1 10 (17,44) av 19
Ida L Min B gr.1 12 (16,76) av 19
Emma M U13B gr.2 20 (15,25) av 25
Nikol I U15B2 gr.1 5 (23,66) av 14
Sandra M U15B2 gr.2 5 (22,00) av 20
Louise W U15B2 gr.2 8 (20,02) av 20
Frida S U15B2 gr.2 19 (12,56) av 20
Tora T U15B2 gr.2 20 (12,46) av 20

 

Älta Trophy 2015, A-tävling Älta

Namn Klass Placering
Sofia A Jun A 5 (74,48) av 19
Frida M Jun A 16 (59,98) av 19 

 

Aplaskäret 2015, klubbtävling Värnamo

Namn Klass Placering
Ida L Min B 7 (16,02) av 11
Sofia P Min B 10 (15,28) av 11
Sandra M U15B2 5 (21,62) av 18
Tora T U15B2 17 (14,98) av 18
Frida S U15B2 18 (10,60) av 18

 

Salemstjärnan 2015, stjärntävling Salem

Namn Klass Placering
Tuva G Min C1 delad 6 av 11
Alicia J Min C2 delad 7 av 12
Lisa R Min C3 6 av 13
Filippa L Min C3 delad 7 av 13
Emma N Min C5 2 av 12
Isabella K Min C5 5 av 12
Rebecca M Min C5 6 av 12
Emilia L U13C1 delad 6 av 11
Felicia E U13C2 1 av 12
Carolina S U15C 3 av 7

 

Isprinsessan 2015, klubbtävling Husby

Namn Klass Placering
Sofia P Min B gr.2  9 (17,93) av 17
Matilda N U15B1  3 (27,63) av 18
Nikol I  U15B2 gr.1  6 (20,38) av 17 
Sandra M U15B2 gr.2  10 (17,27) av 18
Tora T  U15B2 gr.2  15 (14,77) av 18
Lina E U15B2 gr.2 17 (11,78) av 18 
Frida S  U15B2 gr.2 18 (11,72) av 18
Disha B Jun B2 3 (24,46) av 13

 

Monsterstjärnan 2015, stjärntävling Sollentuna

Namn Klass Placering
Tuva G Min C blå 1 av 9
Emma N Min C vit 4 av 13
Emma M U13B 3 av 3
Felicia E U13C blå 5 av 10 
Emilia L U13C blå delad 6 av 10
Carolina S U15C blå delad 5 av 8

 

Mavalatrofén 2015, klubbtävling Lidingö

Namn Klass Placering
Sofia P Min B 8 (18,64) av 12
Nikol I U15B2 12 (19,55) av 25 
Louise W U15B2 18 (18,22) av 25 
Lina E U15B2 24 (14,32) av 25 
Tora T U15B2 25 (13,56) av 25
Matilda N U15B1 3 (27,53) av 13
Disha B Jun B2 6 (23,16) av 16

 

Västeråstrofén 2015, A-tävling Västerås

Namn Klass Placering
Sofia A Jun A 7 (76,65) av 31
Frida M Jun A 25 (52,32) av 31

 

Nissancupen 2015, A-tävling Halmstad

Namn Klass Placering
Sofia A Jun A  11 (65,68) av 20
Frida M Jun A  19 (50,50) av 20
Uppdaterad: 24 OKT 2017 10:20
Skribent: Isabelle Lorca

Våra samarbeten:

Vi finns på Tumba Gymnasium!

NIU – Konståkning

Tumba Gymnasium

 

Våra sponsorer:

B_LIL_logo_light_red

Sponsring 17-18

  

orange logo2

 

Länkar

Skatesweden

Svenska Konståkningsförbundet

Stockholms Konståkningsförbund

Resultat Skatesweden

 

Följ oss på Instagram!

@botkyrka_kk

 

Postadress:
Botkyrka KK - Konståkning
Söderby Entreprenad AB, Söderby Gårds Väg 75
14451 Rönninge

Besöksadress:
Munkhättevägen 41
14745 Tumba

Kontakt:
Tel: 08-53021099
E-post: This is a mailto link

Se all info