Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2018/2019


(Klubbtävling) Svea Trofen  19-20 Januari 2019 

 

Namn Klass Placering 
Louise  Junior B2 25,35 (2 av 13)
Emma  Junior B2 21,24 (5 av 13
Naia   Ung 13 B  
Isabella   Ung 13 B  
Alecia   Ung 13 B  
Anna  Ung 13 B  

 

 

 

DM   12-13 Januari 2019

Namn  Klass  Placering
Frida  Junior A 61,08 (24 av 33)

 

(Klubbtävling)Lännasport pokalen  1-2  December 2018

 

 Namn   Klass  Placering
 Louise   Junior B2  24,24 (3 av 13)
 Emma   Junior B2  19,22 (6 av13)
 Felicia   Ung 15 B2  14,12 (17  av 17)
 Naia  Ung 13 B

 18,49 (13 av 23)

Kiara   Ung 13 B

 17,75 (16 av 23)

Nikki  Ung 13 B 16,37 (11 av 18)
Anna  Ung 13 B 14,45 (18 av18)

 

 (Klubbtävling) Österskäret  10-11  November 2018 

 Namn   Klass  Placering
 Louise   Junior B2  23,54 (4 av 14)
 Emma   Junior B2  18,71 (12 av14)
 Felicia   Ung 15 B2  14,13 (23 av 23)
 Naia  Ung 13 B  15,75 (23 av 24)
 Isabella   Ung 13 B  21,61 (5 av 24)

 

 

 (Stjärntävling) Sveaskäret 27 Oktober 2018

Namn klass Placering
Marie  Ung 13 stjärnklass 1   1.a
Felicia  S

Ung 15 Stjärnklass 1

  2.a
Tuva  Ung 15 Stjärnklass 1

  3.a

Mikaela K Junior Stjärnklass 1

  1.a

Paulina  Junior Stjärnklass 1

  2.a

 

 

(Klubbtävling) Roslagstrofen 13/14 Oktober  2018

Namn klass Placering
Naia  Ung 13 B 14,83 (15 av 18)
Kiara 

Ung 13 B

16,05 (17 av 24)
Emma M Junior B2

16,92 (8 av 12)

     
Uppdaterad: 25 AUG 2018 21:27 Skribent: Madeleine Wennerholm
Epost: Adressen Gömd

Våra samarbeten:

Vi finns på Tumba Gymnasium!

NIU – Konståkning

Tumba Gymnasium

 

Våra sponsorer:

B_LIL_logo_light_red

Sponsring 17-18

  

orange logo2

 

Länkar

Skatesweden

Svenska Konståkningsförbundet

Stockholms Konståkningsförbund

Resultat Skatesweden

 

Följ oss på Instagram!

@botkyrka_kk

 

Postadress:
Botkyrka KK - Konståkning
Söderby Entreprenad AB, Söderby Gårds Väg 75
14451 Rönninge

Besöksadress:
Munkhättevägen 41
14745 Tumba

Kontakt:
Tel: 0853021099
E-post: This is a mailto link

Se all info